Говорити вміють майже всі, але говорити правильно, лише одиниці!

17 груд. 2019
З метою систематизації знань педагогів щодо формування зв’язного мовлення у дітей дошкільного віку, удосконалення освітнього процесу щодо розвитку мовленнєвої компетенції дошкільників (діалогічної, монологічної), розробки ефективних шляхів подальшої педагогічної діяльності, в закладі дошкільної освіти № 55 «Ведмежатко» відбулась тематична педагогічна рада з проблеми «Розвиток зв’язного мовлення дошкільників: проблеми та шляхи їх вирішення»

Проблема розвитку зв'язного мовлення здавна привертала увагу відомих дослідників різних спеціальностей, і незаперечним залишається той факт, що наша мова дуже складна і різноманітна, і що розвивати її необхідно з перших років життя. Дошкільний вік - це період активного засвоєння дитиною розмовної мови, становлення і розвитку всіх сторін мовлення. Зв'язне мовлення як би вбирає в себе всі досягнення дитини в оволодінні рідною мовою. По тому, як діти будують чітке висловлювання, можна судити про рівень їх мовленнєвого розвитку. На засіданні педагогічної ради педагоги дошкільного закладу "Ведмежатко" вирішували проблеми та шукали шляхи щодо формування та розвитку зв`язного мовлення саме дітей дошкільного віку. В цікавій формі "Фото - квест" учасники заходу знаходили умови, форми роботи та методи успішного розвитку зв’язного мовлення дітей дошкільного віку та створювали фотоколажі;     на практиці ознайомились з сучасними технологіями та методиками з розвитку зв`язного мовлення, такими як "Казкотерапія", "Мнемотехніка (мнемотаблиці)", використання в освітній діяльності з дітьми раннього віку методичного посібника "Чудо портфельчик" Л.Б. Фесюкової;  створювали пам`ятки - правила мовленнєвого розвитку дітей для наполегливих педагогів та батьків. Також педагоги мали змогу презентувати розвивальні посібники та дидактичні ігри з розвитку зв`язного мовлення дошкільників. Наприкінці педагогічної ради директорка закладу Інна Киричок відзначила Грамотами дошкільного закладу та подарунками  педагогів Ольгу Харченко (І місце), Наталію Саламаху (ІІ місце), Ганну Кулакову (ІІІ місце), які творчо проявили себе  у конкурсі розвивальних посібників для дітей раннього та молодшого віку "Великий світ на кінчиках маленьких пальчиках".