Що робити, якщо дитина не хоче займатися англійською?

Перш за все, потрібно доброзичливо поговорити з дитиною і з'ясувати, чим саме викликано його небажання. Основних причин дві:
                                                      1) займатися англійською дитині  нецікаво
                                                      2) займатися англійською йому важко.
                          Якщо у дитини немає інтересу до англійської мови, постарайтеся зацікавити його за допомогою навчальних мультфільмів, комп'ютерних програм, спеціальних дитячих сайтів про вивчення англійської мови.
Якщо дитині важко займатися англійською мовою, обов'язково порадьтеся зі своїм учителем англійської мови. Саме вчитель може підказати вам, як краще вчити нові слова, виконувати домашні завдання, пояснить граматичні тонкощі.

Як з дитиною вчити слова?

Картки - просто і ефективно. Купіть блок різнокольорових однакових листочків (або наріжте невеликі картки зі старих невикористаних зошитів). З одного боку пишете англійське слово (можна з транскрипцією), на іншій стороні - переклад, а краще малюнок. Картки робіть разом з дітьми. Зберігати картки можна в спеціальних конвертах, конверти краще підписувати за темами, наприклад, «Кольори», «Цифри», «Емоції (прикметники)», «Тварини» і так далі. Беріть з собою ці конверти в транспорт, в черзі і грайте з дитиною в картки завжди, коли у вас утворюється вільний час, який марно витрачається. Ви навіть не уявляєте собі, який словниковий запас можна придбати за один рік поїздок в автобусі, наприклад, в музичну школу!
Ще один спосіб вчити слова - це підписувати речі в кімнаті дитини, тобто наклеювати стікери, які не залишають слідів і досить довго тримаються на поверхнях. Підписати можна стіл і лампу, стіну і ліжко, м'яч і піаніно - ідея зрозуміла.
Як навчити дитину правильно вимовляти слова?
Перш за все, потрібно обов'язково зазначити, що постанова правильної вимови - це довгий процес, який вимагає великої кількості вправ на розвиток у дитини слуху, вміння розрізняти звуки свого і рідної мови, вміння ці звуки правильно вимовляти. Якщо ви самі не знаєте англійської, то кращим способом допомогти дитині освоїти англійська вимова - це слухати разом з ним і намагатися повторювати слова за навчальними дисками з піснями і римуваннями, які були начитані носіями мови, тобто людьми з Великобританії, Америки, Австралії.
Дуже важливо не відбити у дітей бажання займатися англійською мовою, принцип «не нашкодь!» Вірний і по відношенню до педагогіки. Запасіться терпінням, підберіть цікавий навчальний матеріал з урахуванням індивідуальних особливостей вашої дитини.